Baidarių maršrautas: ŽARĖNAI – STALGĖNAI (Minijos upe)

Atstumas – 24 km
Plaukimo trukmė – 1 diena

Kilometrai nurodo atstumą iki Minijos deltos.

178 kilometras
Kelionė baidarėmis prasideda nuo kelią Plungė-Žarėnai kertančio tilto. Dešinėje pusėje lieka Keturakių kaimas. Visai čia pat galima išvysti buvusios malūno užtvankos likučius. Kairėje pusėje, palei upę vingiuoja
Žarėnų-Medingėnų-Plungės keliukas. Šioje vietoje Minijos upė visai menka: jos plotis čia siekia 5 – 6 metrus, o gylis vos 30 – 50 centimetrų. Plaukimas baidarėmis čia bus su kliūtimis, taigi nenuobodus, nes pakeliui yra nemažai užverstų medžių, bebrų suformuotų užtvankų, kurias reikia apiplaukti.

175 kilometras
Priplaukiame Medingėnus, vieną seniausių Žemaitijos miestelių, kuris šiuo metu yra seniūnijos centras. Jame įsikūrusi pagrindinė mokykla, biblioteka, paštas, medinė bažnyčia bei koplyčia. Netoli šio miestelio
yra gimusi viena garsiausių Lietuvos rašytojų Šatrijos Ragana (1877–1930). Ties Medingėnais per upę eina lieptelis, po kuriuo suversta krūva akmenų. Tai buvusio malūno liekanos. Šioje vietoje dažniausiai tenka baidares persinešti dėl per žemo vandens lygio. Visai čia pat įrengtos maudyklos, pavėsinės, persirengimo kabinos, galima pasigrožėti Medingėnų panorama.

170 kilometras
Šiame kilometre į Miniją įteka jos kairysis intakas Pala. Čia kadaise taip pat buvo malūno užtvanka, tačiau dabar belikęs tik nedidelis, lengvai praplaukiamas slenkstis. Nuo šios vietos pastebimi akivaizdūs upės pokyčiai: Minijos upė pagreitėja, beplaukiant matomi jos ryškūs krantai ir gilesnė vaga, kurioje gausu akmenų ir seklių salelių.

167 kilometras
Į Miniją įteka jos dešinysis intakas – Viešdauba. Čia upė rangosi gana staigiais vingiais.

162 kilometras

Pasiekiame Daugėdų kaimą. Čia taip pat kadaise veikė malūno užtvanka, bet teritoriją lengva praplaukti, nes užtvankos likučiai netrukdo keliautojams baidarėmis.

159 kilometras
Baidarių nuoma žavi ne tik dėl paties plaukimo ir gėrėjimosi gamtos vaizdais, bet ir tuo, jog gali pasiekti atokias, istorines ir niekada nematytas Lietuvos vietas. 159 kilometre kairėje įsikūręs Gudalių kaimas, kuris neabejotinai sužavės kiekvieną keliautoją savo senomis sodybomis su didžiuliais kiemais ir gausiai gėlių dekoruotomis palangėmis.

158 kilometras
Įteka kairysis Minijos upės intakas Alkupis, o upės rėvų vis mažėja.

156 kilometras
Kairėje pusėje lieka Vitkų kaimas. Pamažu artėjame link Stalgėnų ir prie savo maršruto pabaigos. Likus paskutiniams kilometrams, upės krantas tampa aukštesnis ir statesnis. Dar paplaukę apie kilometrą, išvystame per upę nutiestą tiltą.

154 kilometras
Į Minijos upę įteka dešinysis jos intakas Sausdravas. Pastarasis ilgiausias šiame maršrute – 25 km ilgio. Kiek paplaukę, regime dar vieną tiltą, jungiantį abu upės krantus. Visai netrukus kairėje pasirodo kelionės tikslas – Stalgėnų kaimas. Tai seniūnijos centras, kuriame veikia bažnyčia, paštas, mokykla, stūkso Stalgėnų piliakalnis. Ties šia vieta anksčiau veikė malūno užtvanka, tačiau ją mena tik griuvėsiai. Upę kerta kelio Plungė-Rietavas tiltas.

This is a unique website which will require a more modern browser to work! Please upgrade today!