BAIDARĖS

Keliautojams yra nuomojamos naujos modernios dvivietės ir keturvietės baidarės. Baidarės yra skirtos plaukti siaurais srauniais akmenuotais upeliais, ramios tėkmės upėmis, ežerais ar jūra.  Baidarės yra stabilios, greitos, lengvai valdomos, manevringos su patogiomis minkštomis sėdynėmis, yra pakankamai vietos daiktams sudėti.
Baidarės yra atsparios smūgiams į akmenis, nebijo trinties į dugną.

Dvivietė baidarė "Kalypso"

KAINA

Dvivietė baidarė "Vista"

KAINA

Vienvietė baidarė "Carolina"

KAINA

Baidarių nuoma – populiari pramoga pasaulyje ir Lietuvoje

Baidarių nuoma – tai aktyvi vandens pramoga, skirta visiems, mėgstantiems buvimą gamtoje. Pasaulyje jau senokai praktikuojama, tačiau Lietuvoje dar gana jauna vandens turizmo šaka, išpopuliarėjusi tik įžengus į trečią tūkstantmetį. Kasmet ji įtraukia vis daugiau entuziastų, siekiančių pasimėgauti gamtos grožiu, išbandyti savo jėgas ir patirti neišdildomų įspūdžių.

Plaukimas baidarėmis – populiari vandens pramoga

Plaukimas baidarėmis žmonėms suteikia galimybę apsižvalgyti vandenyje ir tyrinėti gamtą, būnant labai arti jos. Baidarių nuoma užsiimantys verslininkai teigia, kad klientai gana lengvai perpranta plaukimo baidarėmis subtilybes ir pirmą kartą pabandę šią pramogą supranta, kad ji leidžia apžiūrėti gamtą kitu kampu, pamatyti vietas, kurios būtų neprieinamos iš pakrantės arba keliaujant didesniais laivais. Daug žmonių mėgsta leisti laiką vandenyje, tačiau daugelis neturi savo nuosavo vandens transporto, nes jiems tai būtų per didelė investicija sezoninei pramogai, galinti siekti iki kelių tūkstančių eurų. Kiti negali jos įsigyti, nes neturėtų kur laikyti. Taip pat reikėtų turėti tinkamai pritaikytą transportą, norint nusigabenti baidarę iki plaukimo vietos. Dėl visų šių priežasčių baidarių nuoma tiek pasaulyje, tiek Lietuvoje klesti. Klientai gali išsinuomoti baidares kelioms valandoms arba kelioms dienoms toje vietoje, iš kurios jie ruošiasi pradėti savo plaukimo maršrutą. Jie gali rinktis: keliauti dviviete ar bandyti jėgas vienvietėje baidarėje. Taip pat turi galimybę pasirinkti maršruto ilgį, kelionės laiką, sustojimų kiekį ir lankytinų vietų pakrantėse apžiūrėjimą.

Baidarių pramoga pasaulyje

Pasak JAV organizacijos „The Outdoor Foundation“, rekreacinis plaukimas baidarėmis per 10 metų (nuo 2006 iki 2016 m.) išaugo net 2,5 karto. Tuo tarpu plaukiojimas jūrinėmis ir sraunių vandenų baidarėmis – net tris kartus. JAV verslininkai, užsiimantys baidarių nuoma, pasakoja: „kai mes pamatome žmogų,grįžtantį po pirmosios savo kelionės baidare, dažniausiai jo veide šviečia milijono dolerių verta šypsena“.

Baidarės Lietuvoje

Vos tik atsiradus baidarių pramogai Lietuvoje, dauguma nuomos punktų buvo susikoncentravę Kaune, tačiau dabar jie įsikūrę visoje Lietuvoje. Taip galima pasimėgauti net pačiais atokiausiais kampeliais, kurie neretai žavi netgi labiau nei visiems įprasti maršrutai. Be to, kai kurie itin gausiai turistų lankomi maršrutai Dzūkijoje ar Aukštaitijoje geromis vasaros dienomis būna taip užgulti turistų, kad žmonės natūraliai ima ieškoti ramesnių vietų.

Baidarių nuoma Kartenoje

Kartenos miestelis rašytiniuose šaltiniuose minimas jau nuo 1253 m. Jis patogiai įsikūręs Minijos upės vingyje, apie 15 km į rytus nuo Kretingos. Minijos upė yra viena didžiausių ir gražiausių Žemaitijoje, o Kartena priklauso vaizdingo Salantų regioninio parko teritorijai. Nenuostabu, kad tokioje žavingoje vietoje klesti vandens turizmas, viliojantis turistus iš visos Lietuvos pasižvalgyti po įspūdingus peizažus. Kartenoje yra nuomojamos vienvietės ir dvivietės baidarės. Čia visi keliautojai yra nemokamai aprūpinami gelbėjimosi liemenėmis, irklais, žemėlapiais ir kelionės maršruto aprašymais. Vaizdingi maršruti driekiasi Minijos upe. Jie tinkami ir pradedantiesiems, ir patyrusiems. Priklausomai nuo turimo laiko ir noro, lankytojai gali pasirinkti: plaukti vieną ar daugiau dienų. Turintiems daugiau laiko šis maršrutas itin tinkamas, nes jį galima apžiūrinėti nors ir penkias dienas iš eilės, mat peizažų tokiai kelionei tikrai nepritrūks. Lietuviški miškai ir pievų žaluma čia užburia savo grožiu ir padeda atsikvėpti bei pailsėti nuo miesto šurmulio.

This is a unique website which will require a more modern browser to work! Please upgrade today!