Baidarių maršrautas: VIEŠTOVĖNAI – ALEKSANDRAVAS (Minijos upe)

Atstumas – 19 kmBaidariu marsrutai Minijos upe
Plaukimo trukmė – 1 diena

Kilometrai nurodo atstumą iki Minijos deltos.

130 kilometras
Pradedant plaukimą baidarėmis nuo Vieštovėnų, kairėje pusėje matomas Minijos intakas Vieštovė, papildantis šios upės vandenis. Praplaukiame po kelio Plungė-Šiemuliai tiltu ir pamažu jaučiasi, kaip Minijos upė tampa ramesnė, bet tuo pačiu ir didesnė: platesniais šonais ir gilesnė.

128 kilometras
Kiek paplaukus, dešinėje pusėje į Miniją įteka kitas jos intakas – Babrungas. Šio ilgis yra 59 km, o jis išteka iš Platelių ežero. Visai čia pat – Stonaičių hidroelektrinės užtvanka. Ji jau nebeveikia ir yra matomi tik jos likučiai, kaip ir daugelio kitų šioje vietovėje pakeliui sutinkamų užtvankų. Nors pati elektrinė nedirba, tačiau jos užtvankos aukštis nemažas – net 3,5 m, taigi šią vietą galima praplaukti tik lataku. Geriausia būtų iš anksto pasiruošti ir sandariai uždengti baidarę, kad joje esantys daiktai nesušlaptų nuo šuolio metu gauto nemažo kiekio vandens. Iš karto po to, galima sustoti ir ramiai atsipūsti, nes ši vieta puiki nakvynei ar trumpam sustojimui atsigaivinti ir pasistiprinti.

125 kilometras
Baidarių nuoma Minijos upėje yra patraukli pakeliui sutinkamais nedideliais kaimeliais ir turtinga jų istorija. Kiekvienas dažniausiai turi kuo pasigirti ir ką parodyti. Štai kairiajame Minijos krante matomas Pakutuvėnų kaimas. Jame stovi bažnyčia su klasicizmo bruožais, kuria rūpinasi broliai pranciškonai. Kaimelyje taip pat yra senos kapinės, Pakutuvėnų kapinių koplyčia. Ties kaimeliu keliautojus baidarėmis sutinka dar viena nebeveikianti ir sugriauta užtvanka. Nuo šios vietos, plaukiant Minijos upe, pasitaiko nemažai kliūčių: aplinkui reikia dairytis, kad  neužplauktumėte ant akmenų ar susidariusių seklių salelių. Visas šis ruožas gana rėvingas.

123 kilometras
Vos paplaukus, pasitinka dar vienas Pakutuvėnų vaizdingas objektas – tai senasis piliakalnis, kurio šonus gerokai apardžiusi upės tėkmė. Čia pat ir „Čeraunyko“ riedulys, savo dydžiu tikrai paliekantis įspūdį keliautojams.

117 kilometras
Dešinėje Minijos pusėje – Narvaišių kaimelis. Baidarėmis priplaukiame dar vieną nebeveikiančią ir sugriuvusią malūno užtvanką, tačiau ši vieta nekelia didesnių sunkumų ir yra lengvai praplaukiama. Pakėlus akis į viršų galima pamatyti kabantį tiltą. Puiki vieta nusifotografuoti gražiosios Lietuvos gamtos fone. Į kadrą pateks abiejose Minijos upės pusėse tankiai augantys medžiai. Be to, tai puiki vieta poilsiui ir stovyklavietei.

113 kilometras
Pailsėję plaukiame toliau ir už kelių kilometrų dešinėje paliekame Liepgirių kaimelį, o štai kairėje – jau ir Aleksandravas. Priplaukiame Kretingos-Šiaulių plento gelžbetoninį tiltą. Dar tolėliau išvystame ir neveikiančio Liepgirių malūno užtvanką. Kadangi ji taip pat sugriauta, šioje vietoje keliautojus pasitinka tik nedidelis slenkstis, nesukeliantis didelių rūpesčių. Plaukiančiųjų toliau laukia įspūdingoji Dyburių kilpa, o tiems, kurie baigė savo maršrutą Aleksandrave, pats metas poilsiui ir pasisvečiavimui nedideliame kaimelyje. Aleksandrave veikia pagrindinė mokykla, paštas, biblioteka, senosios kapinaitės.

This is a unique website which will require a more modern browser to work! Please upgrade today!