Baidarių maršrautas: STALGĖNAI – VIEŠTOVĖNAI (Minijos upe)

Atstumas – 22 km

Plaukimo trukmė – 1 diena

Kilometrai nurodo atstumą iki Minijos deltos.

152 kilometras
Pradėjus savo kelionę baidarėmis nuo Stalgėnų, nedelsiant mus pasitinka pirmasis dėmesio vertas vaizdas – kairėje pusėje į Miniją įteka Lukna. Visai čia pat išdidžiai stovi Skruodienės kalnas, tankiai apaugęs eglėmis ir kitais medžiais. Abiejų šių upių santaka išties įspūdinga. Joje ietiniai įrengę Dainų slėnį su aukuru. Galingų ąžuolų apsuptyje ir upių santakoje Stalgėnų gyventojai susirenka švęsti įvairių švenčių.

148 kilometras
Toliau plaukiant Minijos upe, dešinėje paliekame Lekemės kaimą bei dar vieną piliakalnį, vadinamą Lapinsko kapu. Taip jis pavadintas, nes jame 1942 m. palaidotas mokytojas laisvamanis J. Lapinskas. Nuo šios vietos pradedame plaukimą baidarėmis per didžiąsias Lekemės kilpas. Minijos upė vingiuoja per gražius miškelius ir kalvotas vietas, taigi vaizdai išties verti atsiminti ir įsiamžinti nuotraukose. Kairėje pusėje matyti Juodeikių miškai. Vietomis atrodo tarsi gamta specialiai medžius suformavo taip, kad jie grakščiai išlinktų, sudarydami tunelius, pro kuriuos  eliautojai gali romantiškai praplaukti. Plaukimas baidarėmis šioje vietoje labai įdomus dar ir todėl, kad upėje daug rėvų, nuvirtusių medžių, bebrų užtvankų.

139 kilometras
Į Miniją įteka dešinysis jos intakas – Didžioji Sruoja, o vos už pusės kilometro poilsiautojus pasitinka ir įtekanti Mažoji Sruoja.

137 kilometras
Dešinėje pusėje paliekame Nausodį. Vos paplaukus, prie Plungės-Kulių kelio išvystame tikrą archeologinį paminklą – ant kalvos įrengtą Kapkalnį. Nausodžio kaimelyje yra nemažai etnokultūros paveldo objektų: kaimo koplytėlė, etnoarchitektūrinis Vlado Balsevičiaus svirnas, senosios  apinaitės (Maro kapeliai), partizanų atminimo vieta. Ties Nausodžiu, Minijos upėje anuomet veikusi malūno užtvanka yra išgriauta, o šioje vietoje keliautojų laukia kone metro aukščio slenkstis.

132 kilometras
Priplaukiame kelio Plungė-Kuliai tiltą, besidriekiantį per upę. Paplaukus apie pusę kilometro, po kaire puse galime išvysti dar vieną gamtos paminklą – S. Mingėlos ąžuolą. Jo aukštis siekia bene 17 m, o skersmuo – net 7,5 m. Priplaukiame neveikiančią Mardosų malūno užtvanką. Ji  šgriauta, todėl šioje vietoje yra tik nedidukas upės slenkstis, kurį nesunku praplaukti.

This is a unique website which will require a more modern browser to work! Please upgrade today!